1 Ocak 2021 Cuma

 

SESİ LACİVERT GELİYORDU Çıktı!

Korona'dan sonra sahnede de izleyebileceksiniz!

Sesi Lacivert Geliyordu, Çetin ve İdil isimli iki gencin aşkını, çiftin yakın arkadaşları gözünden anlatan 4 kişilik bir tiyatro oyunudur.

Zeynep ve Mehmet, Çetin’in; Selin ve Cenk, İdil’in yakın arkadaşlarıdır.

Oyun boyunca görmediğimiz İdil-Çetin çiftini bu arkadaşlar aracılığıyla tanıyoruz. Çetin ve İdil’in tanışma hikayelerinin anlatımıyla başlayan oyun, sonrasında geçen altı yıllık bir süreci ele alıyor.

Bir dram olarak verilen aşk hikayesi, anlatan çiftlerin hayat rutinlerinde yaşadıkları gülünç olayların harmanlanmasıyla oyun içindeki komedi unsurunun da aynı oranda dengelenmesini sağlıyor. Başından sonuna kadar seyircinin dinamik tutulması planlanarak yazılan metin, olayların zaman aralıklarının uzunluğu sebebiyle çok sahneli ama hızlı geçişlerle temponun düşmesine izin verilmeyecek kadar seri bir işleyişle kotarılıyor.

Zeynep ve Mehmet’in salonu bir sahne dekoru, Selin ile Cenk’in salonu da bir başka sahne dekorudur. Oyunun sonuna kadar iki dekor kullanılırken dört oyuncu sadece final sahnesinde kullanılan bir başka dekorda (bir davette) bir araya geliyorlar. (Bu durum iki oyuncu ayrı, diğer iki oyuncu ayrı olacak şekilde prova alınmasına olanak sağlıyor.)

Edinmek isterseniz link:

https://www.kitapyurdu.com/sesilacivertgeliyordu


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sayfa Başına Dön